Březen 2007

Pico - projektor

28. března 2007 v 13:59 | Majkl |  Zajímavosti

Americká společnost Texas Instruments tento týden na veletrhu CTIA Wireless 2007 představila prototyp projektoru do mobilních telefonů. Představení takzvaného "pico-projektoru" se odehrálo v americkém Orlandu. Systém dokáže na stínítko, například protější zeď, vyslat z mobilu signál s DVD kvalitou. Díky novince nemusí lidé v blízké budoucnosti sledovat video na titěrných obrazovkách svých mobilních telefonů. Naopak - obraz si přímo z mobilu promítnou například na zeď a s uhlopříčkou, která několikanásobně překračuje uhlopříčku těch největších LCD displejů, které jsou v současných telefonech.


Fear Factory

26. března 2007 v 0:19 | Majkl |  Hudba

Dalším představitelem našeho oblíbeného stylu jsou bezesporu Fear Factory. Kapela vznikla v roce 1990 kdy hrála klasický death metal. Až v roce 1995 albem Demanufacture pomalu přesedlali na poněkud neznámý styl zvaný industrial metal. Tento styl je ve světě metalu zcela jedinečný a originální. V podstatě spočívá v tom, že do hudby jsou přidány sféry a jakési efekty připomínající chod továrny:) Fear Factory v čele se zpěvákem Burtonem C. Bellem jsou neúnavný a sehraný stroj jehož alba jako Demanufacture, Obsolete, Archetype nebo Transgression se navžy zaryjí do paměti každého fandy tohoto žánru. Jako ukázku jsem zvolil skladbu Cyberwaste z již zmiňovaného alba Archetype.


Sepultura

22. března 2007 v 18:01 | Majkl |  Hudba

Další naší oblíbenou kapelou (řekl bych přímo modlou) je brazilská Sepultura. Tito králové thrash metalu dali světu neopakovatelný styl spojený s brazilskou kulturou. Jejich alba Arise, Chaos A.D. nebo Roots změnila a ovlinila náš pohled na metal ve všech směrech. Kapela však fungovala pouze do roku 1996 kdy odešel frontman a zpěvák Max Cavalera, který založil Soulfly. Na jeho místo byl dosazen Derrick Green, který ovšem Maxe nenahradil. Od té doby to jde se Sepulturou z kopce. Vybral jsem proto skladbu Roots Bloody Roots abychom všichni zavzpomínali na starou dobrou Sepulturu.


Dimmu Borgir

21. března 2007 v 22:00 | Majkl |  Hudba

Právě sem se rozhodl že trochu oživím rubriku Hudba. Když sem jí totiž nedávno projížděl tak sem zjistil, že neobsahuje skoro nic z naší oblíbený muziky kterou je metal. Postupně se vám tedy pokusím ukázat všechny naše oblíbené skupiny a hudební styly. Jako první ukázku vám přinášim norskou blackmetalovou kapelu Dimmu Borgir. Vybral jsem skladbu Progenies of the Great Apocalypse z alba Death Cult Armageddon. Zajímavostí je, že některé pasáže tohoto alba nahrávala kapela s Pražskou filharmonií.Staronový Fiat 500

21. března 2007 v 16:35 | Majkl |  Zajímavosti

Legenda v podobě miniaturního Fiátku se vrací. Usoudil jsem že Fiat 500 zná jistě každý a tak zveřejňovat fotku původního modelu z roku 1957 by bylo nejspíš zbytečné. K dispozici tak máte pouze fotografii nového Fiatu 500 který italská automobilka hodlá představit 4.července, tedy přesně 50 let po jeho vzniku. To auto je kult a s radostí jsem uvítal jeho inovaci.

Wólkr Teksas Rendžr

20. března 2007 v 22:16 | Majkl |  Kok(o)tejl

Jeden krátkej příběh našeho oblíbence Walkera a jeho přítele Trivetta:)


Kovové monstrum

20. března 2007 v 12:16 | Majkl |  Zajímavosti

Představuji Vám korečkové rypadlo od firmy Krupp používáné k modernímu povrchovému dolování. Je to jeden z největších pohyblivých strojů na zemi. Stroje jako je tento poskytly lidstvu schopnost těžit nerosty a měnit tvář planety Země novým a dramatickým způsobem. Některé z otevřených důlních jam jsou vidět i z oběžné dráhy. Největší rypadla jsou dlouhá přes 200 metrů a vysoká 100 metrů, vedle nich je obří transportér pro přepravu raketoplánů na startovací rampu jen trpaslíkem. Korečková rypadla mohou vyhloubit jámu délky fotbalového hřiště o hloubce přes 25 metrů za jediný den. Přejezd silnice jim při špičkové rychlosti jeden kilometr za hodinu ovšem chvíli trvá.

PlayStation3

19. března 2007 v 19:53 | Majkl |  Hry

Tak a je to tu! Herní konzole PlayStation3 (dále PS3) se co nevidět dostane na český trh. Přesněji by to mělo být v noci z 22. na 23.březen. Cena modelu s harddiskem 60GB by se měla pohybovat cca kolem 17 tisíc korun, levnější verze s pamětí 20GB bude následovat podle zájmu zákazníků. Pro první období prodeje v rámci Evropy, Afriky, v zemích Středního východu a Australásie bude připraveno milión kusů herní konzole PS3. Na konec března slibuje Sony uvést kolem třicítky her pro nejnovější PS3, která je zatím nejpokročilejší herní konzolí, která se objevila na trhu. V její výbavě nechybí přehrávač Blu-ray disků, výkonné grafické jádro a unikátní mikroprocesor Cell, jenž experti nazývají "superpočítačem v čipu". Velkou konkurencí PS3 je konzole Xbox 360 z produkce Microsoftu, nezanedbatelný podíl na trhu si již ukousl také herní systém Nintendo Wii. Konzole Sony PS3 se začala prodávat nejdříve v Japonsku. Hráči ji zde přivítali loni v listopadu. Základní model PS3 vybavený 20 GB pevným diskem se v Japonsku prodává za 550 dolarů (asi 12 100 korun), jeho cena je dvojnásobná ve srovnání s konzolí Nintendo Wii a přibližně o čtvrtinu vyšší než cena systému Microsoft Xbox 360.

Six Feet Under - Commandment

17. března 2007 v 1:00 | Majkl |  Hudba

Ještě měsíc! Pouhý měsíc zbývá do oficiálního vydání nového alba kapely Six Feet Under s názvem Commandment. Už se zatraceně těšim na novou dávku deathmetalovejch skladeb. Prostě sem to musel napsat:) DEATH METAL FOREVER!!!

Antikythera

16. března 2007 v 23:49 | Majkl |  Zajímavosti

Co je to? Našlo se to na dně moře na palubě starověké řecké lodi. Zjevná složitost vedla k desetiletím studia, i když stále mnoho jeho funkcí zůstává neznámých. Nedávné rentgenování přístroje nyní potvrdilo podstatu mechanismu antikythery a objevilo několik překvapivých funkcí. Ukázalo se, že mechanismus antikythery z potopené lodi je mechanickým počítačem s přesností, o které se myslelo, že byla 80 let před Kristem nemožná. Vůbec se nemyslelo, že by lidstvo dokázalo vymyslet něco tak důmyslného po dalších 1000 let. Jeho kola a ozubení tvořily přenosný orloj oblohy, který předvídal polohy hvězd a planet a také měsíční a sluneční zatmění. Mechanismus antikythery, který je vidět nahoře je vysoký 33 centimetrů a velikostí se podobá velké knize.

Nová rubrika

16. března 2007 v 23:30 | Majkl |  Zajímavosti

Právě sem rozběhl novou rubriku s názvem Zajímavosti. Ta by se měla od ostatních lišit tím, že bude serióznější a založená na zajímavých faktech. Věřím že na blogu zaujme stejné místo stejně jako Kok(o)tejl a bude pro Vás - naše čtenáře zajímavá.

Zabiják času

16. března 2007 v 16:02 | Frankie |  Hry
Tak po delší odmlce a skoro přenechání blogu Majklovi jsem zase tady... Nic moc novýho se u mě nestalo snad až na jednu věc - ZAMILOVAL JSEM SE! Mám nemocné srdíčko a hlavní příčinou je World of Warcraft (dále WOW). Někdo má drogy, někdo má holku, někdo má hry nebo něco jinýho... já mám WOWa :) WOW není jen tak obyčejná hra - je to kult, je to náboženství, je to styl života... Přestávám jíst, přestávám kouřit, přestávám komunikovat s některýma lidma (kteří jsou možná rádi, nevim) a pomalu se propadám do světa WOWa... Někteří z Vás (např. Milan M., Mef, Ondra Z. nebo milióny jiných hráčů) by mohli namítat, proč píšu o WOWovi, když jsem teprve na 20.lvl s mágem-gnomem a vim o něm sotva howno, ale nemůžu si pomoct... A jak bych popsal WOWa? Asi dvěma slovy: "Ty kráááááásko" (to mám od tebe, Andy :) ) nebo "To je maso!". Za "pouhých" 799 kč + měsíční poplatky (pokud nepaříte na neoficiálních serverech nebo jiných shitkách... ;) ) se můžete nechat pohltit světem Warcraftu a stát se postavičkou, resp. pěšákem (ať pýcha říká cokoli) a plnit rozličné úkoly nebo zabíjet prasata u silnice (nj, Mefe, za prasata je hafec XP, zvlášť když vezmeš, jak maj málo HP...). Později se můžete pokusit s nějakou guildou (tj. parta hráčů stejně oddaných WOWu jako Vy) procházet nejrůznějšími instancemi... A jaká je minimální konfigurace pro hraní WOWa na Vašem PC? Win 98/ME/2000/XP, Pentium3 800MHz, 256MB RAM, 32MB grafická karta Geforce2MX a lepší, 3,3GB HDD + připojení na net (pochopitelně). Tak to je tak všechno... Pro více informací o jednotlivých rasách a povoláních nebo o něčem jiným, týkající se WOWa, zajeďte např. na http://www.worldofwarcraft.cz/.
Na závěr bych se Vás chtěl zeptat (a rozjet tím pádem diskuzi), jestli je normální prosedět u toho 12 hodin denně, jakou hru (hry) máte nejradši (pokud nesurfujete na netu), jaký máte názor na WOWa nebo co pro Vás přináší hraní her a jestli máte z toho nějakej užitek (kromě zabití času), jestli Vám přijdou lidi, hrající hry několik hodin denně, normální, atd atd atd
btw jestli chcete vidět krátkou a hezkou ukázku ze hry doprovázenou pěknou muzikou, tak se mrkněte dolů ;)
btw 2 tu shitku jsem myslel ze srandy (to Máchys... :)

Retro vzpomínka

15. března 2007 v 19:41 | Majkl |  Kok(o)tejl

Tenhle článek je tak trochu zajímavý a to hlavně tím že ho pochopí jen pár zasvěcených. Prohraboval jsem se zrovna mejma starejma a zapadlejma souborama když sem narazil na tuhle mojí starou montáž nebo spíše parodii na dnes již legendární a kultovní hru Aliens vs Predator 2. Tu jsem vyrobil ještě v době kdy sem se proháněl po chodbách základní školy kam chodili i moji dva spolužáci Petr K. a Jaroslav L. (z důvodu programu na ochranu svědků nezveřejním příjmení). A jelikož mezi těmito dvěma žáky panoval neutuchající boj stejně jako mezi vetřelci a predátory, inspirovali mě k vytvoření tohoto obrázku.

Mám vás v pééééči

15. března 2007 v 14:18 | Majkl |  Kok(o)tejl


Mluvit o tom, že většina lidí se doma nudí by asi bylo zbytečné. Ale jde o to jakým způsobem se nudí. Někdo se nudí potichu, někomu z toho hrabe a někdo prostě oběhne pár sousedů. Některým nařídí zhasnout (jako záminku může použít velkou spotřebu elektřiny ze které by mohlo dojít k přetížení a výpadku) a jiným zase rozsvítit (záminka - opakování seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka).
Následkem toho ukojí své nechutné pudy, zabije nudu a zároveň vznikne mistrovské dílo, které se dá pochopit pouze tak že dotyčný má všechny v pééééči...

New Design

13. března 2007 v 22:38 | Majkl |  Novinky

Tak sem konečně změnil dizajn blogu takže moje vlásky zůstanou tam kde sou. Byla to tvrdá a nelítostná dřina, ale už je snad konečně definitivně hotovo. V přiložené anketě si můžete ulevit od svého názoru...

TA3 reportáž

12. března 2007 v 19:24 | Majkl |  Ze světa

Pro uklidnění přidávam jednu speciální reportáž od našeho slovenského zpravodaje:)

Strach a hnus v Eurovizi

12. března 2007 v 19:12 | Majkl |  Hudba

Bohužel už nemůžu dál skrývat své znechucení ze soutěže Eurovize (Eurovision Song Contest). Jistě už jste každý slyšel že v naší matičce zemi vyhrála "kapela" Kabát. Vlastně sem se ani nedivil že vyhrálo tohle komerční nic, protože v loňském klání této soutěže vyhrála další skvělá "skupina" a to přímo Lordi. Kabát získali toto prestižní ocenení v nebývalé konkurenci interpretů typu Vlasta Horváth nebo Gipsy.cz (upozorňuji, že soutěž se jmenuje Eurovize, nikoli Romvize). Dalšími adepty na postup byli například Sámer Issa nebo L.B.P. kteří by si výhru zcela jistě zasloužili. Tento styl mi sice absolutně nic neříká, ale aspoň to zní trochu světově:) Helena Vondráčková naštěstí odstoupila. Zkrátka si myslim že tahle soutěž byla neskutečně komerční fraška a nominované "umělce" zřejmně vybírala Radana Labajová. Jediným pozitivem tak zůstavá fakt, že moderování se ujmul Jirka KoRn, který navíc se svými společníky ze sdružení 4TET předvedl nejlepší vystoupení celého večera doprovázené jízdou na japonských dvojkolkách.

Nejdementnější film všech dob

8. března 2007 v 12:33 | Majkl |  Ze světa

Dlouho jsem nevěděl jak pojmout hlasování o nejdementnějším filmu všech dob. Forma ankety se zdála býti nevyhovující a tak jsem se rozhodl že každý kdo chce hlasovat ať napíše komentář. Vhodné by bylo aby každý kdo se chce zúčastnit napsal jeden český a jeden zahraniční film a také důvody proč ho zrovna ten a ten film sere. Tak neváhejte a sdělte světu kterej film vám pije krev...

Warcraft 3 Game Table

5. března 2007 v 19:44 | Frankie |  Hry

Představuju Vám jeden z možných způsobů hraní her budoucnosti... A to konkrétně veleoblíbenou strategickou hru Warcraft III, kterou určitě každý z Vás zná... Nepotřebujete myš, nepotřebujete klávesnici, stačí Vám jenom Vaše ruce a Váš hlas...

Březen, mezi kokoty vlezem

1. března 2007 v 20:36 | Majkl |  Novinky

A je tu další, v pořadí už pátý měsíc činnosti našeho blogu. Přesto že sme v měsíci únoru dosáhli jubilejního stého článku, naše ostatní práce hluboce zaostala za předchozími měsíci vyjma prosince. Jako ospravedlnění proto využiju faktu že únor měl jenom 28 dní. Očekávané události v březnu: příchod jara, zápas roku ČR-Německo a taky změna dizajnu blogu. Tuto změnu jsem sliboval už v únoru a slib jsem nedodržel. Tudíž se tímto zavazuji ŽE POKUD NEBUDU SCHOPEN ZMĚNIT DIZAJN DO KONCE MĚSÍCE BŘEZNA TAK SE NECHÁM OSTŘÍHAT DOHOLA JAKO BRITNEY. Váš Majkl