Květen 2007

GTA4 galerie

29. května 2007 v 10:22 | Majkl |  Hry

Právě sem se rozhod že vyrobím speciální galerii obrázků pro nejočekávanější hru tohoto roku. Průběžně jí budu aktualizovat a jakmile se objeví nějaký nový screen nebo artwork hned tady bude. Takže nahlídněte do galerie GTA4.

Moscow Gays

27. května 2007 v 21:34 | Majkl |  Ze světa

Dnes se do Moskvy sjížděli (sjížděli jako sjížděli, ne jako sjížděli) všechny ruský bukvice, teplometi, buzíci, teplajzníci, konvice atd. aby uspořádali demonstraci spojenou s předáním protestního dopisu na moskevskou radnici. Pro tuto akci však neměli pochopení někteří nacionalisté, skinheadi, kozáci a utrapravoslavně orientovaní lidé. Ti několika gayům dali na budku a ještě to točila televize. Zanedlouho přispěchala slavná ruská policie a začala zatýkat raněné a pomlácené homosexuály. A co si vy o homosexuálech myslíte? Hlasujte v přiložené anketě...

No jóóóóó, Novinky.cz

26. května 2007 v 19:43 | Frankie |  Kok(o)tejl


Nepřipadá Vám tento obrázek poněkud povědomý? Jestli ano, tak vězte, že redaktoři Novinek si myslí, že Sokolov je ve Francii, Rakousku nebo Německu nebo nás chtěj jenom vochcat pač nemaj asi žádné ilustrační foto z těch zemí :-) Důkaz, že tento obrázek skutečně použili redaktoři ke článku, týkajícího se jiných zemí Evropy, naleznete zde.

Liverpool vs Milan

22. května 2007 v 22:46 | Majkl |  Sport

Tak zejtra je to tu. Do Atén se sjedou dva nejlepší kluby Evropy Liverpool a AC Milán. Bude to tuhý boj už jenom kvůli řeckejm fanoušům. Policie se na ně dokonce vyzbrojila paintballovejma zbraněma takže když bude někdo vychylovat tak chytne zelenou do xichtu, modrou na kule a oranžovou do prdele:) Řecký cajti sou totiž fakt třída. Počítá se s asi 50000 lidma tak uvidíme. Tak to přejete nezdolnejm anglánům v čele se Stývým Žérárdem nebo drsnejm taliánům vedenejm Pavlýkem Maldýnym? Hlasujte v anketě...

Novinky o GTA4 z Xbox 360 Official Magazine

15. května 2007 v 23:48 | Majkl |  Hry

Oficiální Xbox 360 magazín přinesl tyto informace:
- Hra už je dokončena z více než dvou třetin.
- Niko bude moci lézt po požárních žebřících a telefonních sloupech (což už bylo neoficiálně potvrzeno Andrewem Reinerem)
- Některé mise budou začínat například i ve vysokých mrakodrapech. Je možné, že půjde shazovat lidi ze střech.
- Pěstní souboje budou vypadat mnohem více realisticky
- Na jedné z rozhlasových stanic budeme moci slýchávat písničky východoevropského dance stylu.
- Hráči si budou moci v autě měnit pohledy kamery, základní pohled bude blízko a nízko za autem
- Když si ve hře aktivujete svůj mobil, v pravém dolním rohu se objeví zvětšená verze displeje. V adresáři mobilu si budete moci vybírat mise od vašich kontaktů.
- Ve hře bude i několik speciálních a jedinečných zbraní.
- Ve hře budou lodě a to s oproti předešlých dílům vylepšeným ovládáním.
- Oficiálně bylo potvrzeno, že v GTA IV bude Central Park (pochopitelně ale jinak pojmenovaný), který v žádné virtuální verzi New Yorku/Liberty City nemůže chybět.
- Hráči stěžující si na malou velikost LC se nemusí obávat - kvantitu nahradí kvalita a i tak bude Liberty City větší než jakékoli předešlé město v sérii GTA.
Zdroj: www.gta.cz

Čočkovitý mrak nad Havají

15. května 2007 v 22:54 | Majkl |  Zajímavosti

Může toto udělat mrak? Skutečně může, nahoře je zobrazeno několik mraků naskládaných do jediného výrazného čočkovitého mračna. Normálně se vzduch pohybuje daleko více horizontálně než vertikálně. Ovšem někdy, když třeba vítr přichází od hor nebo z kopce, tak nastává poměrně silná vertikální oscilace, která vzduch stabilizuje. Suchý vzduch na vrcholu oscilace může být rozvrstven podle obsahu vlhkosti a může tudíž vytvářet mraky v každé vrstvě, kde je vzduch nasycen vlhkostí. Výsledkem může být čočkovitý mrak se silně vrstevnatým vzhledem. Obrázek nahoře byl zachycen koncem listopadu 2003 nedaleko Mauna Kea na Havaji.

Farfúr a jeho hřiště

11. května 2007 v 9:40 | Majkl |  Ze světa

Každý pátek Farfúr v pořadu pro děti na televizní stanici al-Aksá TV mluvil o Izraeli a USA, jež Hamás označuje za kořen všeho zla. "Vy i já pokládáme základy světa vedeného islamisty," přesvědčoval Farfúr děti minulý pátek v pořadu Průkopníci zítřka. "Vrátíme islámskému světu jeho velikost, osvobodíme Jeruzalém, dá-li bůh, a osvobodíme všechny muslimské země, dá-li bůh, které okupují vrazi," dokončil Farfúr myšlenku. Ve studiu nechybí dětské publikum, které zpívá hymnu Hamásu o tom, že je třeba bojovat proti židovskému státu. Palestinský ministr informací Mustafá Barghútí již oznámil, že pořad považuje za špatně zpracované téma palestinského boje proti okupaci, a nechal ho z obrazovky stáhnout.

Chujovina á la Vlasta Tlustý

10. května 2007 v 21:43 | Majkl |  Kok(o)tejl

U jednoho floutka na blogu sem zahlíd obrázek Vlasty Tlustýho kterej prohlašuje něco vo rovný dani a tak zapracovala moje kokotská mysl a napadla mě tahle chujovitá montáž :D Ne, že bych se přikláněl k levici ale prostě mě to napadlo. Dokonce sem to vymák tak, že mu ta holubice zobe z ruky :D

Hošani z La Primery

10. května 2007 v 19:46 | Majkl |  Sport

Tak Dejv šel zas dohola. Podle médií se nechal vylepat protože kolegové z týmu
se posmívali jeho bloňdatému přelivu. Holý metrosexuál Dejv se nyní hošanům z Realu líbí mnohem víc jak je patrné ze snímku. Hráči si zřejmně domlouvají schůzku v proslulém madridském baru "Afeminado Madriguera" kde se scházejí hlavy místních gaygangů které ovládají celý Madrid.

Protest

6. května 2007 v 17:48 | Majkl |  Ze světa

I přesto že se mě už maturita netýká a že mi v pátek bylo sladkých 20 let, vydal jsem se do matičky Prahy na výlet spojený s demonstrací proti státním maturitám. Bohužel kvůli problémům s fotoaparátem je moje fotodokumentace dosti chabá. Cesta do Prahy byla velmi výhodná. Asi bych neměl dělat reklamu, ale s firmou Student Agency udělám vyjímku. Cesta vyšla na 50 Kč (když nepočítám výdaje za velkou potřebu na karlovarském nádraží) což je v dnešní době nevýdané. V ceně byli zahrnuty teplé nápoje zdarma, časopis dle vlastního výběru, sluchátka, 7 radio stanic a film na DVD. Sám prostest probíhal celkem poklidně i přesto že namísto tisíce studentů jich dorazilo přibližně 10x více. Atmosféra byla vynikající a zastavování dopravy se stalo mým novým koníčkem. Navíc jsem poprvé šel po Karlově mostě více jak 45 minut. Celá akce trvala cca 3 hodiny a na ministerstvu školství jsme měli dokonce možnost zahlédnout naší paní ministryni kterou ovšem nějaký nezdvořák trefil vejcem. Podle slov chlapíka s megafonem jsme vyhráli a tak se všichni demonstranti odebrali domů nebo do přilehlých restaurací. V neposlední řadě musím ocenit malou hospůdku "Pod Petřínem" kde jsme nakonec náš pražský výlet zakončili s takzvanou "Čuráčí partou" a také setkání s kontroverzním profesorem Vladimírem Franzem. (Více fotografií v galerii Protest)

Pátek, 4.května

2. května 2007 v 11:42 | Majkl |  Novinky

Letošní 4.květen bude významný nejen dvacátým výročím mého narození ale i demonstrací proti státním maturitám v Praze. Já osobně se tam vypravím abych vám podal exkluzivní reportáž a pohled na celou situaci z jejího středu.

1.Máj - kokotů čas

1. května 2007 v 19:23 | Majkl |  Novinky

Tak je tu 1.máj, lásky a všemožnejch kokotin čas. Počasí nám pendluje s teplotama nahoru a dolu že člověk už neví co na sebe. Předchozí měsíc duben nebyl takřka ničim zvláštní. Byl to jeden z těch slabších měsíců a to nejen zážitkama ale i naší aktivitou v oblasti blogu. Květen je ale magický měsíc během nějž se kromě mistrovství světa v hokeji, svátku práce a dnu vítězství uskuteční i několik kulatých narozenin špiček kokotského impéria.