Srpen 2008

Filmový klub: Fontána

23. srpna 2008 v 14:46 | Frankie |  Televize
Už dlouho se mi nestalo, že jsem musel opravdu u filmu přemýšlet (což mám rád) teda aspoň do dneška ne, kdy jsem se díky přátelům dostal k filmu Fontána. Sice jsem měl pár paňáků rumu a koukal se na to v 8 ráno (nespal jsem), ale to mi nezkazilo požitek z tohoto filmu i když bych řekl, že na plné pochopení filmu bych to musel asi vidět vícekrát…
Děj se odehrává ve 3 různých časech, ve středověku, v dnešní době a ve vzdálené budoucnosti, které spolu navzájem souvisí. Všechno souvisí se vším. Zaujalo mě, že je to film, který v sobě mísí křesťansko-buddhistické prvky (Adam a Eva, reinkarnace) a také, že se snaží diváka donutit a částečně mu pomoci zodpovědět otázky staré jako lidstvo samo - nesmrtelnost, problematiku lásky a lidskosti, lék na rakovinu, atd. Prostě všechno o čem jsem vždy přemýšlel a filosofoval s kamarády můžete najít v tomto úžasném filmu. Děj musíte sledovat pečlivě od první do poslední chvíle. Líbí se mi také, že nejdůležitější cesta k pokroku je víra. Myslím si, že tenhle film byl potřeba jako sůl v dnešní době, kdy lidé postrádaj tu správnou víru. Řekl bych, že jsou ale dvě cesty k povznesení se a to je technologický pokrok a meditace / víra (jako je to v seriálu Stargate). Tenhle film byl o víře (aspoň podle mého názoru, za který mě prosím neupalte).
Co napsat dál? Asi to, že pocity a myšlenky se zcela vymykají fyzikálním zákonům a doufám, že za smrtí je více jak vzpomínka… Proto se možná říká, že lidská hloupost je nekonečná, ale podle mého názoru si můžem nekonečno představit ve více významech…
Pokud si tedy chcete trošku hluboce zapřemýšlet nebo vidět věci z trošku jiného úhlu pohledu než jakým se zpravidla díváte (pravděpodobně) na realitu, tak neváhejte a běžte si někde sehnat tenhle film! Frankie
P.S. Diskuzi o smyslu lidského života a jiných problémech se vůbec nebráním, takže jestli chcete, tak můžem hned jednu začít, ale předem za sebe neručím, nejsem Einstein :-)

Madrid jedině letecky

20. srpna 2008 v 16:32 | Majkl |  Novinky
Už dlouho jsem nenapsal žádný článek díky své lenosti a vygumovanosti, ale dnešní příspěvek naše oblíbeného serveru novinky.cz si pro sebe nechat nemůžu. Dnes odpoledne havarovalo při startu dopravní letadlo společnosti Spanair. Nehoda si údajně vyžádala 140 mrtvých. To ovšem novinky nějak nerozhazuje a hned pod článkem vám nabízí letenku do Madridu. Příjemný let...

Šumava 26.-31.7.2008

1. srpna 2008 v 10:40 | Frankie |  Novinky
Včera jsem se vrátil z Šumavy. Kromě několika málo suvenýrů a pochopitelně fotek a videí jsem si odnesl krásné zážitky. Jak z názvu článku vypovídá byl jsem na Šumavě od 26.7.2008 tj. od soboty, kdy mě táta doslova unesl z bytu od počítače do dneška - tzn. čtvrtek 31.7.2008. Za tuto krátkou dobu můj mozek zpracoval tolik data, jako za posledního půl roku :-) Poněvadž poslední dobou nedělám skoro nic jiného než sedím u PC a hraji WOWa nebo poslouchám hudbu či jsem s kamarády někde venku, kde to ale znám jak vlastní smradlavý boty, teda od včerejška smradlavý, pač si troufám říct, že jsem nachodil docela dost kilometrů za tu dobu co jsem byl na Šumavě. Hlavně do kopce...
A jak vypadal náš program? V sobotu jsme přijeli a hned jsme šli na Černé jezero a později na Čertovo jezero. Cesta byla náročná (zvlášť z Černého jezera k Čertovému), nikoli však nevyšlapatelná. To hlavně kvůli teplotě kolem 30 stupňů Celsia. Jezera mě zaujmula velmi, protože byla krásná, průzračná a nedotčená člověkem.
V neděli jsme šli na rozhlednu Svatobor, který je nad městem Sušice, cesta opět celkem náročná, ale tentokrát byla už o poznání kvalitnější, nicméně pařák byl stejný. Z rozhledny jsme šli k táboře Odolenka, kde jak já, tak i můj otec jsme strávili kousek svého dětství. Tento tábor odjakživa pořádá Chemička v Sokolově (pro ty, kteří nejsou ze Sokolova). Potom jsme šli kolem kolové dráhy zpátky do Sušice, kde jsme měli zaparkované auto.
V ponděli jsme navštívili královské město Kašperské hory a odtamtud jsme měli v plánu jít na hrad Kašperk. V polovině cesty jsme na to ale hodili bobek, pač byla teplota i hora, na němž stál hrad opět vysoká a my chtěli šetřit síly na následující den… Ale abychom se po návratu do kempu nenudili, šli jsme potom později kolem řeky Otavy pár kilometrů tam a zase zpátky.
V úterý jsme šli, resp. jeli autem do města Srní a odtamtud jsme šli pěšky do kempu Antýgl a od něj jsme dále pokračovali naučnou stezkou Povydří podél řeky Vydry. Já si vzpomněl na film Kolja, kde se mi zdálo, že jeden úsek filmu byl natočen právě tam… Řeka byla velmi hezká a dravá, ale myslím, že tam chyběl dostatek vody. Zpátky jsme šli opět skrz Srní, kde jsme měli zaparkované auto. Byl jsem velmi unaven.
Ve středu jsme navštívili Boubínský prales, a prošli ho po naučné stezce skrz na skrz. Byla to celkem makačka, protože parkoviště bylo ve výšce cca 830m a nejvyšší bod na stezce byl ve výšce 1110 m… Nicméně zvládli jsme to a spokojeni jsme se vraceli zpátky k parkovišti.
Poslední den, ve čtvrtek, jsme jeli autem na hrad/zříceninu Velhartice a potom za strejcem do malé obce poblíž Nepomuku Neuraz. Zpátky do Sokolova jsem se vrátil kolem půl 4.
Na závěr bych chtěl říci, že Šumava je krásná, bohatá na přírodu a kulturu a že určitě jsem tam nebyl naposledy, jak jsem říkal jedné paní, která prodávala suvenýry poblíž parkoviště k Boubínskému pralesu… Počasí se vydařilo a splnili jsme si skoro všechny plány, který jsme měli v plánu :-)
P.S. Veškeré foto je v Galerii tady na blogu s názvem Šumava. Je tam celkem málo fotek, protože jsem tam dal pouze ty, na kterých nejsem vyfocen já ani můj otec, abychom Vám nekazili dojem ze Šumavy ;-)