Má odpověď

23. září 2008 v 12:19 | Majkl |  Kok(o)tejl
Chtěl jsem se už dlouho vyjádřit k Frankieho článku Otázky a odpovědi, nicméně rozepisovat svůj pohled na věc do komentáře se mi nechtělo a tak jako spoluzakladatel blogu se vyjádřím jak jinak než článkem:) Můj názor na smysl života jako takový jsem již přednedávnem napsal do jedné slohové práce a protože vidím toto téma stále ze stejného úhlu tak bych jí zde teď (lehce poupravenou) publikoval:
Napadlo vás někdy jaký je skutečný smysl života? Ne? Mě tedy ano a rád se s Vámi o tuto myšlenku podělím. Spousta lidí hledá smysl života ve své mnohdy až směšné víře v Boha nebo v jiném náboženství. Tyto skupiny Vás ale většinou obelhávají a slibují naplnění skutkové podstaty až po smrti, což mi jako dostatečný smysl nepřijde vzhledem k tomu, že ještě nikdo nedokázal podat přesný rozbor života na druhé straně krom značně obligátního a trapného světla na konci tunelu. Spousta lidí také hledá smysl života v rodině jako článku společnosti. To už se mi jako taková hloupost nejeví ovšem tento přístup není až tak přesný. Jediné čemu věřím je podložená Darwinova teorie evoluce a s ní spojená lidská podobnost s opicemi (u některých lidí značná). Jsme pouze součástí jednoho velkého systému a koloběhu života nazvaném věrně příroda. Nestvořil nás páprda s dlouhými vlasy a vousy za sedm dní. Jsme pouze hybridní, znetvořené a deformované vývojové stádium našich opičích přátel zavřených v klecích pro naši zábavu. Jedinou chybou evoluce se tak stal fakt, že náš mozek se vyvíjí příliš rychle, což není dobré ani pro nás ani pro přírodu. A tento vyvinutý kus masa si uvědomuje existenci sama sebe a hledá nesmyslný smysl života. Nechápe, že od zvířat se lišit nemáme. Co kdyby se mozek vyvinul do takové šíře například chrobákovi. Umíte si představit jak by dopadlo jeho přemýšlení o smyslu bytí zatímco by před sebou tlačil kuličku uválenou z trusu? Směšné že? Ale stejně tak je směšná přemýšlející opice, tedy člověk. Člověk navíc trpí chorobnou rozmnožovací schopností která už přinesla více jak 6 miliard výsledků. Za chvíli na Zemi už nezbyde kousek volného místa a tak jediná možnost spočívá v osídlení jiných planet (tam by se asi chrobáci těžko dostali). Je to naše jediné plus přestože si za stav naší planety můžeme sami. Na závěr to tedy schrňme - podle mě se člověk má chovat tak jak byl stvořen, tedy jako zvíře. Jíst, pít, spát a rozmnožovat se.
Nemá cenu se zaobírat smyslem života, smyslem vesmíru nebo Bohem, protože na to naše mozky nestačí. A když už někdo vymyslí nějakou spásnou myšlenku, jde o pouhou teorii. A takových teorií už tu bylo. Pak se můžeme divit že vznikají konflikty a války. To vše kvůli podobným přiblblým malichernostem. Jistě, zajímalo by mě jak je to ve skutečnosti s vesmírem, Bohem apod., ale na tuto otázku mi v současné době není schopný odpovědět nikdo, natož já sám. Tak nač ztrácet čas? Na světě je přece tolik krásy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frankie Frankie | E-mail | 23. září 2008 v 13:40 | Reagovat

„jediná možnost spočívá v osídlení jiných planet“ - přesně jako virus, ten se taky neustále zdokonaluje a šíří se dokud může… Takže nastává otázka, jsme vir nebo ne? Pokud ne, jak se od něj lišíme? A najde se na nás nějaký lék?

Myslím si, že bychom měli být všichni ZODPOVĚDNĚJŠÍ, to je to, co nás odlišuje od viru… A začít u sebe (hlavně) …

„Nemá cenu se zaobírat smyslem života, smyslem vesmíru nebo Bohem, protože na to naše mozky nestačí“ – s tím nesouhlasím. Kdyby si tohle říkali všichni, tak jsme na úrovni opic. Pro někoho by to bylo určitě dobře, protože by koneckonců dělal to samé co teď :-), ale někdo je „od přírody“ přemýšlivý a potřebuje něco víc než „jíst, pít, spát a rozmnožovat se“ a nemohli bychom tím pádem osidlovat jiné planety kdybychom jenom jedli, pili, spali a rozmnožovali se… A ruku na srdce, lidé jsou od přírody lenoši a všechny naše vynálezy mají za úkol jen jednu věc – usnadňovat nám život…

Když jsme u toho přemýšlení, tak pro mě je největší uspokojení, když na „něco“ přijdu. A potom si dám hned zasloužený cigáro :-) To je možná hnací motor pro náš pokrok, to uspokojení… Vlastně všechno děláme pro jakési uspokojení, ať fetujem, sportujem, modlíme se, přemýšlíme nebo cokoliv jiného. Možná nejde ani o to, že něco smysluplného vymyslíme, ale o to uspokojení… A možná náboženství nás připravuje na „věčné“ uspokojení po smrti…

A když jsme u toho pokroku, tak to je přesně jako pád… jakmile letíš, už to nezastavíš a tak možná největší chyba v dějinách lidstva byl vynález pro rozdělávání ohně, bez toho bychom žili, žrali, pili, spali a rozmnožovali se jako ostatní zvířata a nemuseli přemýšlet na jiné věci ve volném čase, který jsme získali pomocí našich vynálezů… Toť vše, co mě teď v tuhle chvíli napadlo ;-)

2 #13 #13 | 23. září 2008 v 15:14 | Reagovat

Co máš jako proti chrobákům? :)

3 Anděla Anděla | 23. září 2008 v 19:25 | Reagovat

FRANKIE: úchvatný :-) a výstižný

4 Rodney Rodney | E-mail | 24. září 2008 v 7:22 | Reagovat

Frankie:

jsitě, člověk chce pokrok, s tím já souhlasím - nebýt pokroku, tak nejezdim na mojí milované mašině :) No, je mi líto lidí, kteří žijí právě teď, ale přesto dodržují nějaký kodex a relativně omezují svojí svobodu a něco lepšího očekávají po smrti! To je opravdu nesmyslnost!

A proto - metal, sex a nespoutanost!!!

P.S.: tenhle článek má víc pravdy, než jakákoliv část křesťanské bible!

5 Majkl Majkl | E-mail | 24. září 2008 v 9:40 | Reagovat

Frankie: Já ale neříkám že nemáme myslet a nedělat pokroky, jen říkám že nemá cenu se zaobírat smyslem života a podobnými diskutabilními tématy. Jistě že je každý od přírody přemýšlivý, ale pořád je většina lidí na úrovni opic když věří ve vyšší sílu. Bůh a smysl života to jsou jenom fikce, které si vymyslel nějaký chytrý iluzionista (jak jsme se spolu kdysi bavili). Navíc bez přemýšlení o takových věcech by jsme se snadno obešli (stejně je to ztráta času) což bez jídla, pití, spánku a rozmnožování těžko :)

Ale myslím, že lepší by bylo kdyby se všichni zůčastnění aktéři této diskuze sešli a vše v klidu probrali nad sklenkou něčeho ostřejšího :)

6 Frankie Frankie | E-mail | 24. září 2008 v 17:05 | Reagovat

To Majkl:

Psal si ve své slohovce, že se máme chovat jako zvířata, tak proč si nenapsal, že máme i myslet, resp. dělat pokroky?

Zapomněl si ve svém komentáři na smysl vesmíru, který si ale napsal v článku… Což mi připadá jako chyba, když si vezmeme takovou posloupnost => smysl našeho života, potom smysl vesmíru a potom existence Boha. Ten je nad tím vším.

Neříkám ale, že Bůh jako takový existuje nebo neexistuje (proto jsem napsal ve svém článku „Otázky a odpovědi“, že někdo VNÍMÁ Boha jako "starého šedovlasého dědečka", ale někdo – mezi něma i já – jako „přírodní zákonitosti světa“), důležitá je víra v „něco“ – ve své schopnosti, v osud, v náhodu, ve svého šéfa v práci, v matematiku, fyziku, chemii či medicínu, atd. Nejlépe v něco, co je nad náma.

Myslím si (a jak to bylo podobně v Červeném trpaslíkovi, jak jsme se o tom bavili), že je dobré, když lidi v něco věří, že věří, že je někdo nad něma, protože kdyby v nic nevěřili, tak by neměli v sobě žádnou sebeúctu a chovali se k sobě jako prasata bez jakýchkoliv výčitek svědomí… Účel světí prostředky…

A to náboženství, které hlásá v Boha, je takovou nejjednodušší cestou k víře. Ale v jednoduchosti je síla, např. kdysi, když ve starověkém Řecku byl blesk, tak to sváděli hned na Boha a měli klid a nemuseli přemýšlet (což někdy bolí, když jsou lidé líní). Ale jak jde pokrok dál a dál a lidé přicházejí pořád na nové a nové věci, tak to poslední dobou vypadá, že už všechno víme a nepotřebujeme v nic věřit, ale to je chyba, protože stále všechno nevíme, i když už třeba Einstein objasnil skoro celý náš vesmír, tak to neznamená, že Bůh neexistuje. Pač poslední dobou vědci na základě Einsteinova díla přišli na to, že náš vesmír je jen nekonečně malá část obrovského prostoru… a co ten prostor vytvořilo a co je za ním? Toť otázka… Vždycky se najde někdo, kdo posune pokrok o jeden krok dál.

Takže pro někoho to je hloupost, to náboženství, protože vidí jen svět kolem sebe a o zbytek se nestará a ne celý svět a zákonitosti kolem něj…

Nemyslím si, že je přemýšlení o těchto věcech ztrátou času, ale nic se nesmí přehánět, protože když něco hledáš, tak obvykle něco najdeš, ale není to většinou to, co hledáš, ale to neznamená, že je to něco nedůležitého… :-) A řek bych, že většina vynálezů a objevů vzešla ze situace, kterou jsem napsal v předchozí větě ;-)

7 Barchee Barchee | 2. října 2008 v 15:42 | Reagovat

Co mi to jen pripomina:D:D

8 chezzy chezzy | 18. prosince 2008 v 23:55 | Reagovat

vypatlanci ste tak na urovni bakterii a ani to ne je videt ze zakladatel teto stranky je asi dobry magor takove lidi bych na pocitac a uz vubec na net nepoustel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama