Hry

Moje první video na youtube

6. listopadu 2008 v 22:39 | Frankie
Dneska jsem se trošku nudil a napadlo mě, že bych mohl udělat nějaké krátké videjko ze hry, která se stala mojí součástí a která nedávno překonala počet 11 000 000 hráčů. Jde o hru World of Warcraft. Dělal jsem tohle video hodinu a něco a výsledek je zde:


Leze na mě chřipka nebo něco podobného a tak to nebudu moc protahovat. Jdu se osprchovat a potom asi spát, uvidím ještě… Tak zatím zdar a doufám, že se Vám to krátké video bude aspoň trošku líbit, ale asi ne, protože nejspíš nevíte a neznáte, co je to dmg a jiné výrazy, které používáme, my z WOWka, každý den :-) Frankie

World of Warcraft

30. dubna 2008 v 11:50
Tak je to něco přes rok, co jsem propadl WOWu. Za tu dobu se pochopitelně stalo spoustu věcí, ale ty teď nehodlám sem včechny psát pač článek je o WOWu, ne o mně. Poslední dobou přemýšlim, jestli by bývalo tenkrát lepší, kdyby mi tenkrát Mef ve 3 ráno na jedné kalbě nanainstaloval toho WOWa na můj notebook, protože jsem asi o hodě věcí přišel, ale na druhou stranu jsem se zase něco málo naučil a hlavně jsem toho spoustu zažil... Nechci sem teď psát, jaký je WOW, proč je to jedna z nejlepších her všech dob, atd atd atd. Nebo vlastně ne, jednu věc bych přece jenom rád sem napsal a to je, že WOW nehrajou jen lidi, kteří mají dostatek času nebo lidi, kteří nedělaj nic jinýho než že sedí od rána do večera u počítače, ale taky a hlavně kokoti, což se nevylučuje s ostatníma možnostma, které jsem výše napsal...
Abych Vám ukázal - teda pro lidi, kteří o to stojí - jaký může být WOW, jsem si pro Vás připravil 2 videa. Jedno je "takzvaně" úplně kokotské (připomíná mi mě a Majkla, pokud mu to nevadí, že ho zmiňuji v článku) na vrcholu našich týnejdžerských let, které je pro zasmátí :) a jedno je o tom, jaký WOW také může být - smutný... Prostě WOW je jako život, někdy smutný jindy veselý :) A proto jsem mu tak propadl, že jako jedna z mála her dokáže připomínat real life...
Tak tady jsou slíbená videa - nejdříve "kokotské":
a potom jeden "umělecký" skvost:

Pro Evolution Soccer 2008

11. září 2007 v 20:50 | Majkl

Nechci vás nějak zatěžovat mojí proevolutionsocceráckou úchylkou, ale tento článek jsem musel z morálních důvodů napsat. Jistě se na jiných serverech dočtete o této hojně očekávané modle daleko více, ale myslím že skuteční fandové této kultovní série nedají na velká slova a počkají si až na výsledný produkt. I přesto bych chtěl ještě s předstihem vyzdvihnout tento screen ze hry, který ve mě probouzí rozporuplné myšlenky, ale i neuvěřitelné očekávání. Nevím co si o tomto obrázku myslet. Na první pohled to vypadá, že se příznivci PC verze této hry dočkají naloadování své vlastní fotografie a edit mode se potom pokusí co nejvěrněji napodobit Váš obličej. Což by byla naprosto fantastická lachtárna a bohárna! Ale zase na druhou stranu se mi do hlavy vkrádá myšlenka, že hráč na fotografii skutečně existuje (že by pákistánský záložník?:) a je zde pouze porovnaný rozdíl mezi skutečností a virtuální realitou. Bohužel bližší informace nemám a tak nezbývá než doufat v onu první možnost s využitím snímku našich nadržených a slintajících obličejů. Inu nechme se překvapit. Do té doby jsou všechno jen pouhé spekulace...

Ale i kdyby tato skvělá možnost ve hře chyběla následující záběry ze hry myslím ukojí i ty nejnáročnější a stejně úchylné nedočkavce jako jsem já. Screenů z gameplaye existuje spousta a tak jsem se zaměřil na ty (pro mě) více zajímavější a globálnější:)

GTA4 galerie

29. května 2007 v 10:22 | Majkl

Právě sem se rozhod že vyrobím speciální galerii obrázků pro nejočekávanější hru tohoto roku. Průběžně jí budu aktualizovat a jakmile se objeví nějaký nový screen nebo artwork hned tady bude. Takže nahlídněte do galerie GTA4.

Novinky o GTA4 z Xbox 360 Official Magazine

15. května 2007 v 23:48 | Majkl

Oficiální Xbox 360 magazín přinesl tyto informace:
- Hra už je dokončena z více než dvou třetin.
- Niko bude moci lézt po požárních žebřících a telefonních sloupech (což už bylo neoficiálně potvrzeno Andrewem Reinerem)
- Některé mise budou začínat například i ve vysokých mrakodrapech. Je možné, že půjde shazovat lidi ze střech.
- Pěstní souboje budou vypadat mnohem více realisticky
- Na jedné z rozhlasových stanic budeme moci slýchávat písničky východoevropského dance stylu.
- Hráči si budou moci v autě měnit pohledy kamery, základní pohled bude blízko a nízko za autem
- Když si ve hře aktivujete svůj mobil, v pravém dolním rohu se objeví zvětšená verze displeje. V adresáři mobilu si budete moci vybírat mise od vašich kontaktů.
- Ve hře bude i několik speciálních a jedinečných zbraní.
- Ve hře budou lodě a to s oproti předešlých dílům vylepšeným ovládáním.
- Oficiálně bylo potvrzeno, že v GTA IV bude Central Park (pochopitelně ale jinak pojmenovaný), který v žádné virtuální verzi New Yorku/Liberty City nemůže chybět.
- Hráči stěžující si na malou velikost LC se nemusí obávat - kvantitu nahradí kvalita a i tak bude Liberty City větší než jakékoli předešlé město v sérii GTA.
Zdroj: www.gta.cz

Konzole staré generace

25. dubna 2007 v 21:08 | Majkl a Frankie

Představujeme vám zbrusu starou konzoli Super Com NN 4000. Tahle retro bednička ukrývá spoustu tajemství a hlavně her (naše nejoblíbenější vám budou postupně představeny v dalších článcích), které všichni určitě dobře znáte nebo jste o nich slyšeli. A proč jsme si vybrali zrovna tuhle mašinku? Odpoveď je jednoduchá - Frankie jí má doma a nedávno jsme se rozhodli, že zavzpomínáme na starý dobrý časy a pořádně zapaříme. Toto herní zařízení obsahuje 14 nadupaných osmibitových her, 2 ovladače a iontovej kanón :-) jehož obrázek bohužel nemáme k dispozici. Bude-li vás tato čtrnácka her nudit můžete si pořídit kazetku s další várkou super uper her :-)

GTA4 - oficiální trailer a info

13. dubna 2007 v 23:59 | Majkl

Je to tady! Rockstar Games zvěřejnili první trailer k nejočekávanější hře roku Grand Theft Auto 4 a taky pár informací - Hra je prý vyvýjena od začátku roku 2004. Xbox verze by by prý neměla obsahovat letadla. GTA4 bude téměř reálná kopie New Yorku, ale né celá, jen některé části. Budou zde prvky a vlastnosti města, které nebyly a ani nemohly být umístěny v předchozích dílech GTA. Herní plocha bude menší než San Andreas ale bude celá zaplněná městem a mořem (žádná přebytečná příroda, na co taky, když se tam nic zajímavého neděje). Jména čtvrtí: Brooklyn = Broker, Manhattan = Algonquin, Queens = Dukes, The Bronx = Bohan, New Jersey = Alderney. Díky novému grafickému, fyzikálnímu enginu a dokonalé propracovanosti města si prý budete připadat jako v realitě (žádná budova by neměla být zkopírována, co budova to unikát). Hlavní postava je rus a jmenuje se Niko Bellic, bydlí ve východní Evropě a do Liberty City přijíždí kvůli jeho bratranci Romanovi. Děj se odehrává v roce 2007.

PlayStation3

19. března 2007 v 19:53 | Majkl

Tak a je to tu! Herní konzole PlayStation3 (dále PS3) se co nevidět dostane na český trh. Přesněji by to mělo být v noci z 22. na 23.březen. Cena modelu s harddiskem 60GB by se měla pohybovat cca kolem 17 tisíc korun, levnější verze s pamětí 20GB bude následovat podle zájmu zákazníků. Pro první období prodeje v rámci Evropy, Afriky, v zemích Středního východu a Australásie bude připraveno milión kusů herní konzole PS3. Na konec března slibuje Sony uvést kolem třicítky her pro nejnovější PS3, která je zatím nejpokročilejší herní konzolí, která se objevila na trhu. V její výbavě nechybí přehrávač Blu-ray disků, výkonné grafické jádro a unikátní mikroprocesor Cell, jenž experti nazývají "superpočítačem v čipu". Velkou konkurencí PS3 je konzole Xbox 360 z produkce Microsoftu, nezanedbatelný podíl na trhu si již ukousl také herní systém Nintendo Wii. Konzole Sony PS3 se začala prodávat nejdříve v Japonsku. Hráči ji zde přivítali loni v listopadu. Základní model PS3 vybavený 20 GB pevným diskem se v Japonsku prodává za 550 dolarů (asi 12 100 korun), jeho cena je dvojnásobná ve srovnání s konzolí Nintendo Wii a přibližně o čtvrtinu vyšší než cena systému Microsoft Xbox 360.

Zabiják času

16. března 2007 v 16:02 | Frankie
Tak po delší odmlce a skoro přenechání blogu Majklovi jsem zase tady... Nic moc novýho se u mě nestalo snad až na jednu věc - ZAMILOVAL JSEM SE! Mám nemocné srdíčko a hlavní příčinou je World of Warcraft (dále WOW). Někdo má drogy, někdo má holku, někdo má hry nebo něco jinýho... já mám WOWa :) WOW není jen tak obyčejná hra - je to kult, je to náboženství, je to styl života... Přestávám jíst, přestávám kouřit, přestávám komunikovat s některýma lidma (kteří jsou možná rádi, nevim) a pomalu se propadám do světa WOWa... Někteří z Vás (např. Milan M., Mef, Ondra Z. nebo milióny jiných hráčů) by mohli namítat, proč píšu o WOWovi, když jsem teprve na 20.lvl s mágem-gnomem a vim o něm sotva howno, ale nemůžu si pomoct... A jak bych popsal WOWa? Asi dvěma slovy: "Ty kráááááásko" (to mám od tebe, Andy :) ) nebo "To je maso!". Za "pouhých" 799 kč + měsíční poplatky (pokud nepaříte na neoficiálních serverech nebo jiných shitkách... ;) ) se můžete nechat pohltit světem Warcraftu a stát se postavičkou, resp. pěšákem (ať pýcha říká cokoli) a plnit rozličné úkoly nebo zabíjet prasata u silnice (nj, Mefe, za prasata je hafec XP, zvlášť když vezmeš, jak maj málo HP...). Později se můžete pokusit s nějakou guildou (tj. parta hráčů stejně oddaných WOWu jako Vy) procházet nejrůznějšími instancemi... A jaká je minimální konfigurace pro hraní WOWa na Vašem PC? Win 98/ME/2000/XP, Pentium3 800MHz, 256MB RAM, 32MB grafická karta Geforce2MX a lepší, 3,3GB HDD + připojení na net (pochopitelně). Tak to je tak všechno... Pro více informací o jednotlivých rasách a povoláních nebo o něčem jiným, týkající se WOWa, zajeďte např. na http://www.worldofwarcraft.cz/.
Na závěr bych se Vás chtěl zeptat (a rozjet tím pádem diskuzi), jestli je normální prosedět u toho 12 hodin denně, jakou hru (hry) máte nejradši (pokud nesurfujete na netu), jaký máte názor na WOWa nebo co pro Vás přináší hraní her a jestli máte z toho nějakej užitek (kromě zabití času), jestli Vám přijdou lidi, hrající hry několik hodin denně, normální, atd atd atd
btw jestli chcete vidět krátkou a hezkou ukázku ze hry doprovázenou pěknou muzikou, tak se mrkněte dolů ;)
btw 2 tu shitku jsem myslel ze srandy (to Máchys... :)

Warcraft 3 Game Table

5. března 2007 v 19:44 | Frankie

Představuju Vám jeden z možných způsobů hraní her budoucnosti... A to konkrétně veleoblíbenou strategickou hru Warcraft III, kterou určitě každý z Vás zná... Nepotřebujete myš, nepotřebujete klávesnici, stačí Vám jenom Vaše ruce a Váš hlas...

Call of Duty

30. listopadu 2006 v 10:15 | Frankie
Jak už asi víte, studuju dálkově ČZU a mám tedy dost času nudit se, proto teď jsem si našel novej předmět zábavy a to je Call of Duty (dále COD). Je to hra (jak už asi každej ví) z období druhý světový války a pokračováním na další úspšnou hru, Medala of Honoura. Sama hra je velice zábavná, ale eště zábavnější je, když ji hrajete multiplayer někde na netu... Kdyz přeskočíme popisování single playera a jednotlivé mise - což samo o sobě by dalo na obsah nějakých stránek - tak se dostáváme k popisování multiplayeru. Takže hra je koncipována tak, že máme tři jednotlivé národnosti, 3 týmy o různých zbraních.... Nechci tu popisovat různý sračky o detailech jednotlivých národností, prostě nejlepší je Thompson a basta :-) A mapy? Nejoblíbenějšími jsou asi Carentan a Harbor, ale existujou ještě další oblíbený mapy (Majkl by mohl povídat...). Tak jestli se tak často nudíte jako já, tak neváhejte a běžte pařit COD na net! ;-)
 
 

Reklama